Kā piedalīties / BUJ

KĀ PIEDALĪTIES?

  1.   Izvēlies, kurā aktīvajā turnīrā vēlies piedalīties.
  2.   Ielogojies Cash a fish mājas lapā ar savu personīgo Google vai Facebook kontu. Ja nav konta, izveido to, aizpildot reģistrācijas formu vai reģistrējoties ar savu personīgo Facebook vai Google profilu.
  3.   Piesakies izvēlētajam aktīvajam turnīram un samaksā turnīra noteikto dalības maksu.
  4.   Pēc apmaksas, turnīra pirmās dienas rītā (pēc plkst. 00:01) savā e-pastā saņemsi unikālu individuālu kodu, kas būs jāuzraksta vai jāizdrukā uz papīra lapas un jānofotografē kopā ar savu noķerto pieteikuma zivi.
  5.   Dodies makšķerēt jebkurā laikā jebkurā publiski pieejamā ūdenstilpē turnīra noteiktajā laika periodā.
  6.   Kad esi noķēris zivi, kuru vēlies pieteikt turnīram, tev tā saudzīgi jānomēra, jānofotografē, jānofilmē (skat. 7. punktu) un uzreiz jāiesūta turnīra organizatoriem, izmantojot cashafish.com attiecīgā turnīra pieteikuma formu. Nepieciešams uztaisīt 3 fotogrāfijas:
    1. fotogrāfija. Mērlente jānovieto uz cietas virsmas, zivs jānogulda uz labajiem sāniem, lai bildē būtu redzams tās kreisais sāns, ar tās lūpu pie mērlentes 0 atzīmes. Fotogrāfijā jābūt skaidri redzamām visām mērlentes ciparu sadaļām. Fotogrāfijā jānovieto arī lapiņa ar atsūtīto unikālo turnīra kodu (tas var būt uzrakstīts arī uz citas virsmas).
    2. fotogrāfija. Bildē jābūt redzamam makšķerniekam (seja) ar iesūtīto zivi (zivs jāredz pilnā izmērā un jābūt redzamam zivs kreisajam sānam). Fotogrāfijā jābūt redzamai arī lapiņai ar atsūtīto unikālo turnīra kodu.
    3. fotogrāfija. Bildē uz vienas plaknes (laivas grīda, laivas soliņš) redzama zivs pilnā izmērā (tās kreisais sāns) uz mērlentes un arī makšķerkāts un spole, ar ko zivs noķerta. Šajā bildē atsevišķas mērlentes 10cm iedaļas var nebūt redzamas.
  7.   Nepieciešams turnīram pieteikto zivi arī nofilmēt, taču video nav jāsūta, ja organizatori to nav atsevišķi lūguši. Zivs jānofilmē:
    1. vai nu atlaižot zivi, kur tā tiek noņemta no mērlentes, lai varētu pārliecināties, ka zivs ir dzīva. Nemontētā kadrā jābūt redzamam arī unikālajam makšķernieka kodam;
    2. vai nu uzreiz pēc noķeršanas, uzliekot to uz mērlentes, lai būtu iespējams pārliecināties, ka zivs ir dzīva. Nemontētā kadrā jābūt redzamam arī unikālajam makšķernieka kodam.

Sīkāk ar turnīru noteikumiem iespējams iepazīties sadaļā Nolikums.

NB! Lai nodrošinātu maksimāli godīgu turnīra norisi, tā organizatori patur tiesības anulēt iesūtītās zivs pieteikumu, ja pārbaudes rezultātā tiek konstatētas tīšas vai netīšas neprecizitātes zivs mērīšanas vai fotografēšanas procesā, kas neļauj būt 100% pārliecinātiem par zivs izmēru vai tās noķeršanas laiku. Tādēļ pirms fotogrāfiju augšupielādes pārliecinies, ka tā neradīs nekādas šaubas par zivs izmēru. Jebkura pieteikuma anulēšanas gadījumā balva pienākas nākamajam turnīra dalībniekam ar garāko iesūtīto lomu.

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Kas drīkst piedalīties?

Jebkura vecuma makšķernieki. Dalība paredzēta tikai individuāliem makšķerniekiem.

Kur drīkst makšķerēt?

Jebkurā publiski pieejamā ūdenstilpē.

Kā drīkst makšķerēt?

Drīkst makšķerēt gan no krasta, gan no laivas, gan citām platformām.

Kādas zivis drīkst ķert?

Katrā turnīrā zivju suga tiks noteikta atsevišķi. Turnīri tiek rīkoti gan plēsīgajām, gan baltajām zivīm.

Ar ko drīkst makšķerēt?

Tas ir atkarīgs no turnīra zivju sugas. Plēsīgās zivis drīkst makšķerēt ar spiningu, baltās zivis ar pludiņmakšķeri, fīderi. Aizliegts izmantot makšķerēšanas rīkus, kas nav makšķerkāti vai ir aizliegti ar likumu (tīkli, ūdas, murdi, harpūnas u.tml.).

Kad drīkst makšķerēt?

Katram turnīram ir laika ierobežojums ar precīzu sākuma un beigu datumu un laiku, kurā drīkst ķert zivis un iesūtīt foto.

Cik maksā dalība turnīros?

Dalība vienā vienas nedēļas turnīrā maksā 3,99EUR.

Kā tiek nodrošināts, ka iesūtītie lomi ir noķerti konkrētajā periodā?

Katra turnīra sākumā tā dalībniekiem tiek [īsziņa, e-pasts?] izsūtīts unikāls individuāls kods, kas jānofotografē kopā ar noķerto zivi. Fotogrāfijas bez koda vai ar neskaidru kodu netiks turnīrā pieņemtas.

Kā tiks vērtēts zivju garums, ja tā, piemēram, ir 95,5cm gara?

Zivju garums tiek mērīts tikai pilnos centimetros. Piemēram, 95,3cm = 95cm. 95,9cm = 95cm.

 

Ja turnīra mērķa zivs ir 70cm gara līdaka, bet tuvākās iesūtītās ir 69cm un 71cm – kura uzvar?

Šajā gadījumā abas iesūtītās zivis ir līdzvērtīgas. Attālums līdz mērķa garumam tiek mērīts no abām mērlentas pusēm vienādi

 

Pēc kādiem kritērijiem tiek vērtēta iesūtīto fotogrāfiju atbilstība turnīra noteikumiem?

Fotogrāfijā ir jābūt skaidri redzamām mērlentes ciparu iedaļām, kas norāda uz 10cm iedaļām (0, 10, 20, 30, 40 u.t.t.). Uzvarētāju iesūtīto bilžu autentiskums, mērlentes atbilstība starptautiskajiem standartiem un mērīšanas kvalitāte tiks pārbaudīta ar digitālu rīku palīdzību.

Jebkuru pamatotu šaubu rezultātā iesūtītās fotogrāfijas var tikt izslēgtas no turnīra, kā rezultātā pie balvas tiek nākamais turnīra dalībnieks, kas iesūtījis zivi, kas ir vistuvāk noteiktajam turnīra mērķa izmēram.

Sadarbībā ar
  • N.Miezis
  • Vecupenieki