Pierīgas ezera MONSTRS – intervija ar 16,3kg līdakas pieveicēju – Danu Svirski

  • Sākums
  • Darbnīca
  • Pierīgas ezera MONSTRS – intervija ar 16,3kg līdakas pieveicēju – Danu Svirski
  • Publicēts: 01. Jul, 2021 19:05

Vai todien gaidīji, ka pieteiksies kaut kas tik liels?

Nē, tik lielu noteikti nē! Šoreiz nemaz negāju uz lielajām līdakām.

Pastāsti, lūdzu, par to dienu, kad tiki pie šīs trofejas?

Tas bija aptuveni 5m dziļumā, ekrānā redzēju, ka aptuveni 4 metros stāv kaut kas nenormāli liels. Iemetu tajā virzienā zaļu, 18cm garu gumijas zivtiņu. Redzēju ka zivs sakustās, un jau nākamajā mirklī aukla pilnībā atslāba. Bija skaidrs – ja tā paņem, tad būs kaut kas milzīgs. Ātri pietinu auklu un jutu, ka viņa jau ir galā. Pāris minūtes pacīnījāmies un ne bez grūtībām jau iesmēlām to tīkliņā.

Kādas bija sajūtas pēc līdakas iesmelšanas tīkliņā?

Kad līdaka uznāca augšā un es to ieraudzīju, sajūtas bija sirreālas. Es tādu vēl nebiju redzējis, knapi ielocījās tīkliņā! Lai trofeju nemocītu – ātri ķeselē to aptuveni izmērījām. Līdaka bija ar nenormāli lielu ķermeni un milzīgu galvu, taču tikai ap 110cm, kas tādam svaram ir visai maz. Interesanti, ka līdakai uz sāna bija paliela rēta, turklāt tā nav pirmā lielā zivs ar līdzīgu traumu. Manuprāt, pie vainas var būt laivas, kas velk slēpotājus, jo tām, salīdzinot ar makšķernieku laivām, ir salīdzinoši dziļa iegrime.

Kādēļ necēlāt laivā uz fotosesiju?

Nofočējām tikai ķeselē, lai to nemocītu ilgi un palaistu atpakaļ. Jo ko citu ar viņu darīt? Taisīt izbāzeni? Līdakas, kas lielākas par 4kg, laižu atpakaļ. Sev paturu vien tik, cik mājinieki var vakariņās apēst. Turklāt pats vispār zivis ēdu reti.

Kāda līdz šim tev bijusi lielākā noķertā līdaka?

13,5kg Daugavā. Bet virs 10kg ir bijušas vēl dažas.

Ko novēlētu citiem copmaņiem, kas dodas lielo līdaku meklējumos?

Vajag tikai strādāt un viss būs! No pieredzes gan visiem lielo līdaku un zandartu ķērājiem varu pateikt – vajag izvairīties no garām fotosesijām un iemācīties, kā saudzīgi apieties ar zivi, kuru vēlaties atlaist. Esmu redzējis ne vienu vien līdaku un zandartu, kas knapi peld pa ūdens virsu. Turklāt karstā laikā ar visu akurātību ir liels risks, ka zivij pēc cīņas zem ūdens un karstas fotosesijas pietrūks spēki, lai atkoptos.

Paldies, Dan, un apsveicam ar trofeju vēlreiz – ne asakas arī turpmāk!

Paldies un pie velna!

Sadarbībā ar
  • N.Miezis
  • Vecupenieki